Новости региона
Главная / Новости / Новости региона

Велопробеги и митинги «За Беларусь» прошли на Гродненщине

04.09.2020
Новости региона

Волковыске прошел митинг «За Беларусь» под лозунгом «Поддержи свою страну»

Вот уже более двух недель в столице, областных и районных центрах проходят массовые мероприятия в поддержку мира и солидарности, безопасности и спокойствия в родной синеокой Беларуси. Они собирают сотни и тысячи небезразличных людей, которые открыто говорят о том, как важно сохранить покой и порядок в стране.

2.JPG3.JPG

Посеять раздор, разобщить и рассорить общество и всю белорусскую нацию возможно, а вот для того, чтобы помирить и консолидировать людей, понадобятся в будущем десятилетия. Ведь толерантность, которой так славятся белорусы, формировалась на протяжении многих сотен лет нашей истории.

О своем желании не допустить развала страны, сохранить все то хорошее, что создано в последние десятилетия, заявили на митинге «За Беларусь», который прошел 3 сентября возле здания Волковысского районного исполнительного комитета, и жители нашего района.
5.jpg

Сегодня ни в коем случае нельзя допустить, чтобы Беларусь скатилась в хаос, оказалась расколотой на правых и неправых либо несколько противоборствующих лагерей. Ведь этот сценарий уже не раз был реализован в других странах. Об этом нужно помнить и сделать все, чтобы он не повторился у нас. Недаром наши предки говорили, что нужно учиться на чужих ошибках. Это значительно лучше, чем постоянно наступать на свои грабли и набивать таким образом шишки. Ведь от смуты страдают, в первую очередь, простые граждане Республики Беларусь.
4.jpg
На митинге к собравшимся обратились представители местной власти, профсоюзов, общественных объединений и просто неравнодушные люди. Выступление каждого из них было эмоциональным и искренним. Чувствовалось, что каждый говорит от души и действительно переживает о том, что происходит в стране сегодня.

У Астраўцы прайшоў велапрабег «За Беларусь!»

У Астраўцы прайшоў велапрабег «За Беларусь!»На ініцыятыву сектара спорту і турызму Астравецкага раённага выканаўчага камітэта паўдзельнічаць увелапрабегу «За Беларусь!» адгукнуліся некалькі дзясяткаў чалавек: прадстаўнікі працоўных калектываў, грамадскіх аб’яднанняў, ваеннаслужачыя і проста нераўнадушныя да лёсу краіны грамадзяне.

1.JPG

Бліжэй да 17.30 побач са спартыўна-аздараўленчым комплексам «Імпульс» пачало збірацца ўсё больш і больш людзей.

2.JPG3.JPG

Прысутных прывітаў намеснік старшыні райвыканкама Павел Мілешка:

– Спорт згуртоўвае, умацоўвае здароўе і дух, выпрацоўвае сілу волі. У нашай краіне, у тым ліку на Астравеччыне, актыўна развіваецца гэты накірунак – за апошнія гады ў горадзе з’явіліся фізкультурна-аздараўленчы і спартыўны комплексы, баскетбольная пляцоўка ля гімназіі… Інвестыруючы ў будаўніцтва спартыўных аб’ектаў, мы ўкладваем у першую чаргу ў здароўе нашай нацыі. Дзякуй вам, астраўчане, за любоў да радзімы і актыўную грамадзянскую пазіцыю, – сказаў намеснік старшыні райвыканкама.

4.jpg5.jpg

У суправаджэнні супрацоўнікаў ДАІ веласіпедысты з дзяржаўнымі сцягамі ў руках далі старт акцыі «За Беларусь!». Зрабіўшы па горадзе сімвалічны круг – а гэта крыху больш за 8 кіламетраў, – удзельнікі велапрабегу завяршылі яго там, дзе і пачыналі, – ля СОКа «Імпульс».

Велапрабег “За любімую Беларусь” прайшоў у Дзятлаве

Велапрабег “За любімую Беларусь” прайшоў у Дзятлаве (+відэа)3 верасня ў горадзе Дзятлаве прайшоў велапрабег пад лозунгам «За любімую Беларусь» распавядае "Перамога".

1.JPG 2.JPG4.jpg
1.jpg
2.jpg

Стартавалі веласіпедысты на стадыёне “Колас”. Іх далейшы маршрут пралёг па вуліцах Перамогі, Чырвонаармейскай, Русіна, Фрунзэ, Прытыцкага, Кірава, Міцкевіча. Завершыўся ён у кропцы старту.

 5.jpg
4.jpg
1111.jpg
4444.jpg
IMG_4069.jpg
2222.jpg

З сабой у дарогу дзятлаўчане ўзялі дзяржаўныя сцягі, чыроныя і зялёныя паветраныя шары, сцяжкі з сімволікай грамадскіх аб’яднанняў “Белая Русь”, “Федэрацыя прафсаюзаў Беларусі”, “Беларускі рэспубліканскі саюз моладзі”  і тым самым выказалі сваю грамадзянскую пазіцыю: за мір, стабільнасць і працвітанне.

8.jpg
3333.jpg
5.jpg
9.jpg

Калону веласіпедыстаў суправаджалі супрацоўнікі дзяржаўтаінспекцыі.
К списку